PARHELIA PECORINO

Janovec, zralá hruška a růžový grapefruit. To vyjadřuje naše Pecorino. Plnost a kulatost osvěžená elegantním citrusovým tónem.

Vhodné k jídlu: špagety alla chitarra s krevetami, rýžové kuličky s máslem, smažený ďas s rozmarýnem, smažená ryba, mozzarella.

Na dotaz
Kód: 44
490 Kč
Kategorie: Bílá vína
Parhelia Pecorino 600
Novinka
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

 

Charakteristika
Odrůda hroznů Pecorino 100% Jihovýchodní svah 4000 vinic na hektar Guyotův tréninkový systém Půda střední textura Ruční sklizeň Období sklizně konec září Hektarový výnos 80 quintalů Výnos na rostlinu 2 kg Víno vyrobené na hektar 56 hl Fermentace v cementu při kontrolované teplotě Zrání 6 měsíců v cementu Zrání 2 měsíce v lahvi
Ocenění:
Bronzová medaile 2022 Decanter World Wine Awards - Parhelia Pecorino Colli Aprutini 2021

Společnost, území a vína
Colonnella patří mezi nejkrásnější města ve Val Vibratě, posledním pásu Abruzza na severu. Středověké počátky Colonnelly jsou spjaty s vysokým kopcem, který spojuje Jaderské moře a nejvyšší vrcholy Apenin ve vřelém a velkolepém objetí. Právě zde se v roce 1971 z iniciativy malé skupiny vinařů zrodila Cantina Colonnella, společnost, která se dnes může pochlubit přes 300 hektary vinic a produkcí 35 000 hl. Přirozené poslání vinařství tohoto území s ideálními půdními a klimatickými vlastnostmi je známé již od starověku. Autoři jako Polibio, Pliny starší, Dioscorides a Silio Italico opakovaně oslavují vína z Teramy a řadí je mezi nejlepším v Itálii.

Vinice Cantina Colonnella zdobí mírné svahy kopců Teramo, pevnost v oblasti produkce nejslavnější révy Abruzzo, Montepulciano. Kromě révy Montepulciano se pěstují Trebbiano, Passerina a Malvasia; v poslední době byly vysazeny červené odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir a bílé odrůdy Chardonnay a Pecorino. Cantina Colonnella se může pochlubit víny velké hodnoty, trpělivě zrajícími ve francouzských dubových sudech. Zmínku si zaslouží Montepulciano d'Abruzzo Colline Teramane, víno, které v roce 2003 získalo uznání DOCG a Controguerra Rosso DOC.

Zpět do obchodu