TREBBIANO D'ABRUZZO DOC

Konvalinka, cedr a růžové jablko. Květiny a ovoce v harmonii v tomto víně, které ve sklenici září a je oslavou chutí.

Doporučuje se podávat například ke grilovaným ančovičkám, smaženým cuketovým květům v římském stylu, zeleninovým lasagním, rizotu s plody moře, smažené tresce.

Na dotaz
Kód: 45
590 Kč
Kategorie: Bílá vína
Parhelia Trebbiano 600
Novinka
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
Charakteristika:
Odrůda vinné révy Passerina 100% Jižní svah 3500 vinic na hektar Guyotův tréninkový systém Půda střední textura Ruční sklizeň Období sklizně druhý týden září Hektarový výnos 100 Q.li Výnos na rostlinu 2,8 kg Víno vyrobené na hektar 70 hl Fermentace v cementu při kontrolované teplotě Zrání 5 měsíců v cementu Zrání 2 měsíce v lahvi

 

Společnost, území a vína
Colonnella patří mezi nejkrásnější města ve Val Vibratě, posledním pásu Abruzza na severu. Středověké počátky Colonnelly jsou spjaty s vysokým kopcem, který spojuje Jaderské moře a nejvyšší vrcholy Apenin ve vřelém a velkolepém objetí. Právě zde se v roce 1971 z iniciativy malé skupiny vinařů zrodila Cantina Colonnella, společnost, která se dnes může pochlubit přes 300 hektary vinic a produkcí 35 000 hl. Přirozené poslání vinařství tohoto území s ideálními půdními a klimatickými vlastnostmi je známé již od starověku. Autoři jako Polibio, Pliny starší, Dioscorides a Silio Italico opakovaně oslavují vína z Teramy a řadí je mezi nejlepším v Itálii.

Vinice Cantina Colonnella zdobí mírné svahy kopců Teramo, pevnost v oblasti produkce nejslavnější révy Abruzzo, Montepulciano. Kromě révy Montepulciano se pěstují Trebbiano, Passerina a Malvasia; v poslední době byly vysazeny červené odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir a bílé odrůdy Chardonnay a Pecorino. Cantina Colonnella se může pochlubit víny velké hodnoty, trpělivě zrajícími ve francouzských dubových sudech. Zmínku si zaslouží Montepulciano d'Abruzzo Colline Teramane, víno, které v roce 2003 získalo uznání DOCG a Controguerra Rosso DOC.

Zpět do obchodu