CLIVIS PECORINO

Víno slámově žluté barvy, vůně je intenzivní a elegantní.


Doporučuje se podávat při 12°C. Hodí se k tučným rybám pečeným v troubě a také k bílým masům. 

Na dotaz
Kód: 46
590 Kč
Kategorie: Bílá vína
Clivis Pecorino 600
Novinka
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
Charakteristika:
Odrůda hroznů Pecorino 100% Jihovýchodní svah 3500 vinic na hektar Guyotův tréninkový systém Půda střední textura Ruční sklizeň Období sklizně konec září Hektarový výnos 95 quintalů Výnos na rostlinu 3 kg Víno vyrobené na hektar 77 hl Fermentace v cementových tancích při kontrolované teplotě Zrání 4 měsíce v betonových nádržích Zrání 2 měsíce v lahvi

 

Společnost, území a vína
Colonnella patří mezi nejkrásnější města ve Val Vibratě, posledním pásu Abruzza na severu. Středověké počátky Colonnelly jsou spjaty s vysokým kopcem, který spojuje Jaderské moře a nejvyšší vrcholy Apenin ve vřelém a velkolepém objetí. Právě zde se v roce 1971 z iniciativy malé skupiny vinařů zrodila Cantina Colonnella, společnost, která se dnes může pochlubit přes 300 hektary vinic a produkcí 35 000 hl. Přirozené poslání vinařství tohoto území s ideálními půdními a klimatickými vlastnostmi je známé již od starověku. Autoři jako Polibio, Pliny starší, Dioscorides a Silio Italico opakovaně oslavují vína z Teramy a řadí je mezi nejlepším v Itálii.

Vinice Cantina Colonnella zdobí mírné svahy kopců Teramo, pevnost v oblasti produkce nejslavnější révy Abruzzo, Montepulciano. Kromě révy Montepulciano se pěstují Trebbiano, Passerina a Malvasia; v poslední době byly vysazeny červené odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir a bílé odrůdy Chardonnay a Pecorino. Cantina Colonnella se může pochlubit víny velké hodnoty, trpělivě zrajícími ve francouzských dubových sudech. Zmínku si zaslouží Montepulciano d'Abruzzo Colline Teramane, víno, které v roce 2003 získalo uznání DOCG a Controguerra Rosso DOC.

Zpět do obchodu