BAROCCO 'RISERVA' COLLINE TERAMANE DOCG MONTEPULCIANO D'ABRUZZO

Víno s intenzivní červenou barvou s fialovými odstíny přecházejícími do oranžova v důsledku tříletého zrání a s intenzivním a přetrvávajícím aroma s vyváženým nádechem vanilky, získané z révy Montepulciano d'Abruzzo. Vynikající k pečeni a grilovaným masům, podáváme při teplotě 18/20 °C poté, co víno necháme asi hodinu okysličit v karafě.

Skladem
Kód: 47
590 Kč
Kategorie: Červená vína
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

 

Charakteristika:

Odrůda: Montepulciano d'Abruzzo 100%
Hlav na hektar: 3000
Půda: střední textura, volná
Tréninkový systém: espalier
Sklizeň: ruční, po polovině října
Hektarový výnos: 95 quintalů
Vinifikace: s macerací výlisků po dobu 7/8 dnů pro extrakci polyfenolů, separaci moštu z lisu, fermentaci při kontrolované teplotě a statickou separaci kalů s častým stáčením v zimním a jarním období.
Zrání: 3 roky u výrobce, během kterých musí strávit rok v dubových sudech a šest měsíců v lahvi

Barva: intenzivní rubínově červená s nafialovělými odlesky, které se stárnutím přecházejí do oranžové
Jasnost: brilantní
Aroma: intenzivní a perzistentní s vyváženým nádechem vanilky
Chuť: s vynikající strukturou, má plné tělo a vynikající jemnost, sametová s vyváženým a elegantním chuťovým vjemem

Technické údaje: Alkohol 13/13,50 %, ak. celkem 6g/l, těkavé ac 0,50/0,55 g/l, extrakt 30/35 g/l
Teplota podávání: 18°/20° C

Je vynikající k pečeným a grilovaným masům.

 

 

Společnost, území a vína
Colonnella patří mezi nejkrásnější města ve Val Vibratě, posledním pásu Abruzza na severu. Středověké počátky Colonnelly jsou spjaty s vysokým kopcem, který spojuje Jaderské moře a nejvyšší vrcholy Apenin ve vřelém a velkolepém objetí. Právě zde se v roce 1971 z iniciativy malé skupiny vinařů zrodila Cantina Colonnella, společnost, která se dnes může pochlubit přes 300 hektary vinic a produkcí 35 000 hl. Přirozené poslání vinařství tohoto území s ideálními půdními a klimatickými vlastnostmi je známé již od starověku. Autoři jako Polibio, Pliny starší, Dioscorides a Silio Italico opakovaně oslavují vína z Teramy a řadí je mezi nejlepším v Itálii.

Vinice Cantina Colonnella zdobí mírné svahy kopců Teramo, pevnost v oblasti produkce nejslavnější révy Abruzzo, Montepulciano. Kromě révy Montepulciano se pěstují Trebbiano, Passerina a Malvasia; v poslední době byly vysazeny červené odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir a bílé odrůdy Chardonnay a Pecorino. Cantina Colonnella se může pochlubit víny velké hodnoty, trpělivě zrajícími ve francouzských dubových sudech. Zmínku si zaslouží Montepulciano d'Abruzzo Colline Teramane, víno, které v roce 2003 získalo uznání DOCG a Controguerra Rosso DOC.

Zpět do obchodu