Návod k použití

Návod k použití vzduchových dlah Urias

 

  • Před aplikací je nutné přivést končetinu uvnitř dlahy do správné – fyziologické – polohy, a držet ji tak dlouho, dokud tuto fixaci nezajistí postupně se nafukující dlaha. Správnou polohu končetiny v dlaze lze zajistit pouze za použití obou rukou, a proto se dlahy Urias nafukují ústy – pomocí filtrů.
  • Vzduchové dlahy jsou vyvinuty pro rehabilitaci metodou PANat. Více než 130 školených rehabilitačních pracovníků z cca 60-ti zdravotnických zařízení Vás naučí dlahy Urias používat, a umožní Vám tak pokračovat v rehabilitaci i v domácím prostředí. Seznam terapeutů najdete na centrumspirala.cz
  • I polohování se musí řídit rehabilitačními a neurologickými principy – konzultujte s terapeutem.
  • Vzduchové dlahy je nutné nasazovat tak, aby folie plně přilnula k pokožce. Kvůli absorpci potu je ideální končetinu opatřit tenkým bavlněným návlekem. Konec hadice dlahy směřuje vždy od těla. U dlouhých končetinových dlah nesmí zip končit v tříslech nebo v podpaždí.
  • Před první aplikací doporučujeme otevřít ventil a 1 krát dlahu nafouknout a zase vyfouknout. K nafukování používejte absorpční filtr. Špičku svařeného konce odstřihněte a nasaďte na hadici dlahy. Druhý konec filtru lze z hygienických důvodů opatřit výměnným náústkem. Pro obnovení funkce filtru lze krystaly vysypat, a za max. 50°C po dobu cca 1h vysušit. Za možná rizika poškození filtru a dlah způsobená takovýmto používáním nezodpovídáme.
  • Dlaha vlivem teplého plicního vzduchu po několika vteřinách změkne, zvětší svůj objem, a je potřeba ji dofouknout. Po nafouknutí je možné pozici končetiny v dlaze dodatečně upravovat. Dlaha by měla působit mírným, příjemným tlakem, nepřekračujícím 40mm Hg.
  • Při aktivní rehabilitaci, kdy dochází ke cirkulaci krve, mohou být dlahy ponechány nasazené až 1 hodinu. Polohování, tedy pasivní stav, doprovází snížené prokrvení končetin – dlahy ponechte nasazené maximálně 30 – 40 minut. Pokud je to z rehabilitačních důvodů nutné, po dostatečném prokrvení může být dlaha opět nasazena. Při počáteční aplikaci sledujte krevní a kožní reakce, a přizpůsobte tlak či usazení dlahy individuálním potřebám.
  • Před sundáním je nutné vypustit vzduch z dlahy a otevřít zip. Je velice důležité dlahy sundavat pomalu, bez tahu v kloubech a bez prudkých pohybů.